28 oktober 2025

Eus Hehanussa: 'Onderwijs en hulpverlening liggen dicht bij elkaar'

Indigo biedt de training Mental Health First Aid (MHFA) aan om docenten en ondersteunend personeel te leren omgaan met psychische problemen bij studenten. Eus Hehanussa van Albeda deelt hoe deze training bijdraagt aan het welzijn van studenten en het zelfvertrouwen van docenten in lastige situaties vergroot.

Naast het bieden van vakkennis is het belangrijk om ook aandacht te hebben voor het welzijn en de mentale gezondheid van studenten. Bij het Albeda mbo in Rotterdam kwamen ze tot de conclusie dat onderwijs en hulpverlening dicht bij elkaar liggen. Daarom biedt de school sinds 1,5 jaar de MHFA-training aan voor docenten en medewerkers. Eus Hehanussa, teamleider ondersteuning bij Albeda, legt uit: ‘Ik ben in het klein begonnen om mentale gezondheid op de kaart te zetten. Stap voor stap zijn we verder gaan werken.’ Inmiddels heeft mentale gezondheid op de school een plek in de integrale aanpak in de meerjarenvisie. 

Het goud zit in de klas

De MHFA-training richt zich op zowel het herkennen van signalen, het bewaken van grenzen, als het durven acteren in lastige situaties. Eus: ‘Soms kan een docent bij een student onbedoeld meer ophalen dan goed is. Het is belangrijk om dit te leren begrenzen en helder te hebben: tot waar gaat mijn rol? Maar het gaat ook om het empoweren van docenten die juist niets durven vragen. Het goud zit in de klas, dáár gebeurt het. Met een goed gesprek en oprechte aandacht kun je vaak al echt helpen.’

Lees het volledige interview met Eus

Meer informatie en contact

Wil je ook dat de training MHFA op jouw school of organisatie gegeven wordt? Neem dan contact op voor de mogelijkheden. In sommige regio's hebben we hier ook subsidie voor, zodat het mogelijk kosteloos kan worden georganiseerd.